تست آنلاین تشخیص اولیه ویروس کورونا بدون مراجعه به مراکز درمانی

در حال حاضر یکی از مهمترین علل حضور مردم در مراکز درمانی استرس و ترس ناشی از احتمال ابتلا به ویروس کورونا می باشد که این سبب شده است مراکز درمانی با ازدحام زیاد افراد مواجه شوند. در بسیاری از موارد، این حضور بی مورد بوده و منجر به اخلال در روند تشخیص و درمان بیماران نیازمند توسط کادر درمان می شود.
اولین و مهمترین اقدام مدیریت استرس می باشد. برای رسیدن به این منظور رعایت نکات زیر الزامی است:
۱- استرس خود را تا حدی طبیعی بدانیم. داشتن ترس منطقی برای اقدامات پیشگیرانه و مقابله با آن ضروری است. بی احتیاطی، مراقبت نکردن و شوخی تلقی کردن آن عواقب غیر قابل جبرانی دارد؛ اما در طرف مقابل، اضطراب بیش از حد موجب تضعیف سیستم ایمنی بدن، همچنین بالارفتن قندخون در افراد دیابتی و در نتیجه باعث موفقیت ویروس کورونا می‌شود.

۲- در شرایط حاضر، انتشار اطلاعات غلط و شایعات بی اساس اثرات تخریبی بسیار دارند. بهتر است از منابع معتبر و تایید شده مانند سازمان جهانی بهداشت ( WHO ) و سایت وزارت بهداشت کشور برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات کنیم. به هیچ عنوان مطالب غیرمستند را دنبال نکنیم.

۳- استرس را به فرزندان خود منتقل نکنیم. کودکان و نوجوانان افراد در معرض خطر هستند. اغراق در پرداختن به خطر کورونا سبب افزایش استرس و اضطراب در اطرافیان می شود.

۴- تکنیک‌های مدیریت استرس را تمرین کنیم. تکنیک‌هایی نظیر ریلکسیشن، مدیتیشن، تنفس عمیق، ورزش و فعالیت بدنی ( بخصوص در افراد دیابتی)، مطالعه و صحبت با خانواده و موارد مشابه در این زمینه مفید است.

 

تست آنلاین سنجش احتمال ابتلا به کرونا

اپلیکیشن «مقابله با کرونا» یا (AC19) به تازگی با همکاری وزارت بهداشت و وزارت ارتباطات راه‌اندازی شده و از طریق کافه‌بازار در دسترس کاربران است.

افراد می‌توانند با ثبت‌ شماره موبایل خود در این اپلکیشن عضو شوند. این برنامه شامل ۵ قسمت «تست سنجش احتمال ابتلا به کرونا»، «اطلاع‌رسانی»، «اخبار»، «آموزش» و «لیست مراکز درمانی» است.در بخش پایینی اپلکیشن نیز آمار رسمی و به روز مبتلاشدگان به کرونا، بهبود یافتگان و فوت‌شدگان نمایش داده می‌شود.
این اپلیکیشن را میتوانید از طریق لینک زیر برای گوشی های اندروییدی دانلود کنید:

دانلود اپلیکیشن سامانه مقابله با کرونا

 

سایت آنلاین برای تست کرونا

اوایل اسفندماه و همزمان با شیوع ویروس کرونا در کشور در فضای مجازی نکات بهداشتی و هشدارها برای پیشگیری از این ویروس به سرعت دست به دست می‌شد. در همان زمان وزارت بهداشت برای «جلوگیری از نشر اخبار کذب و توصیه‌های غیر علمی» با همکاری وزارت ارتباطات اقدام به ارسال پیامک‌های آموزشی به مردم کرد.پس از مدتی به خاطر مراجعه بیش از اندازه مردم به مراکز درمانی برای تست کرونا، سامانه‌های آنلاین متعددی ایجاد شد تا کاربران به صورت آنلاین و با پاسخ به چند سوال مشخص شود که مشکوک به کرنا هستند یا خیر. به این صورت از مراجعه غیرضروری آنها به مراکز درمانی خودداری ‌شود.
یکی از سامانه‌های آنلاین‌ معتبر در این زمینه، سایت مرکز آموزش کرونا است که علاوه بر انتشار مقالات تخصصی و عمومی و دستورالعمل‌های رسمی کرونا، کاربران می‌توانند به صورت آنلاین در قالب سوالاتی تست کرونا دهند.

با مراجعه به سایت https://test.corona.ir/ می توانید تست کرونا بدهید.

در این سایت همچنین دوره‌های آموزش مجازی برای اطلاع‌رسانی و آگاهی‌دهی به مردم ، پزشکان و پرستاران به صورت رایگان برگزار می‌شود. این سایت با همکاری سازمان نظام پزشکی کشور، هلال‌احمر، انجمن پزشکان عمومی ایران، دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی،صندوق تعاون و رفاه سازمان نظام پزشکی ،صدا و سیما، رادیو سلامت و ستاد اجرایی فرمان راه‌اندازی شده است.

دیدگاه‌ها ۰

*
*

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .