کلینیک پمپ انسولین

پمپ انسولین چیست؟

پمپ انسولین وسیله کوچکی است که به اندازه دستگاه های تلفن همراه می باشد و به کمربند شلوار وصل می شود و یا داخل جیب لباس و یا زیر لباس قرار می گیرد. در دستگاه های پمپ از انسولین های سریع الاثر استفاده می شود.

میزان بازال( پایه) :

میزان کمی از انسولین را به طور مداوم و در طی ۲۴ ساعت روز برای عملکرد طبیعی بدن با توجه به نیازهای آن تزریق می نماید. میزان انسولین پایه مورد نیاز توسط پزشک تنظیم می شود.

مقدار بلوس ( انسولین وعده غذایی):

همراه با مصرف موادغذایی حاوی کربوئیدرات انسولین بلوس تزریق می شود. در زمان بالا بودن قندخون نیز می توان انسولین اضافی را تزریق نمود.

 

فواید درمان با پمپ انسولین

درمان با پمپ انسولین برای فرد دیابتی انعطاف پذیری بیشتری را به دنبال دارد و کنترل بهتری نیز بر دیابت خود خواهد داشت.

 

انعطاف پذیری بیشتر

از آنجایی که در دستگاه پمپ تنها از انسولین های سریع الاثر استفاده می شود، نیاز به پیروی از یک برنامه دقیق برای خوردن، فعالیت بدنی و تزریق انسولین نیست. شما می توانید زمانی که گرسنه می شوید غذا بخورید و اگر می خواهید خوردن وعده غذایی را به تعویق بیاندازید و حتی می توانید انتخاب های غذایی خود را گسترش دهید. اگر شما فعالیت بدنی انجام می دهید که قندخون شما را پایین می آورد مانند دوچرخه سواری، بازی با بچه ها یا باغبانی می توانید میزان انسولین پایه خود را کاهش دهید به طوری که قندخون شما با انجام این فعالیت ها پایین نیافتد. در زمان بیماری و یا ابتلا بدن به عفونت قندخون افزایش می یابد. در این زمان می توان میزان انسولین پایه را افزایش داد تا از بالا رفتن قندخون جلوگیری شود. شما می توانید همچنین میزان بلوس وعده غذایی را بر اساس مواد غذایی که انتخاب می کنید تغییر دهید.

تزریقات کمتر

با توجه به تزریقات چندتایی انسولین، شما حداقل ۱۲۰ بار تزریق در ماه خواهد داشت. با درمان پمپ انسولین ، شما تنها ۱۲ بار در ماه ست تزریق را عوض می نمایید.

کنترل فشرده تر، عوارض طولانی مدت کمتر

همراه با تزریق دقیق تر انسولین، شما می توانید کنترل بهتری بر قندخون خود داشته باشید. با استفاده مناسب از پمپ انسولین، شما می توانید چهار برابر بیشتر به کنترل بهتر A1C دست یابید و احتمال افت قندخون تا ۸۴% کاهش می یابد. ازآنجایی که پمپ انسولین به کنترل بهترقندخون کمک می کند، عوارض بلندمدت دیابت مانند آسیب چشم، قلب و کلیه و اعصاب کاهش می یابد.

پیشگویی بهتر

پمپ تزریق انسولین پیشگویی بهتری در روش کار انسولین در بدن دارد. انسولین های طولانی اثر می توانند زیر پوست تجمع یافته و منجر به جذب نامناسب انسولین توسط بدن شده و منجر به افزایش یا کاهش غیرقابل پیش بینی قندخون شوند. در پمپ های انسولین تنها از انسولین های سریع الاثر استفاده می شود و با قدرت پیشگویی کننده بهتر جذب می شوند. بنابراین شما می توانید مقدارهای دقیق تر انسولین را با توجه به نیاز بدن دریافت نمایید.

آیا درمان با پمپ انسولین برای من مناسب است؟

اگر شما مبتلا به دیابت هستید و انسولین تزریق می کنید گزینه مناسبی برای استفاده از پمپ انسولین هستید.
فواید استفاده از پمپ انسولین عبارتند از:
– افزایش انعطاف پذیری برای انتخاب های غذایی، جدول زمانی خوردن، و فعالیت ها
– کاهش تعداد دفعات تزریق
– کاهش میزان هموگلوبین A1C
– کاهش افت قندخون
– کنترل مناسب قبل و حین بارداری
– درمان پدیده سندروم داون ( افزایش قندخون در اوایل صبح)
– کمک به مشکلات مربوط به دستگاه گوارش ( گاستروپارازی )
– افراد با شیفت های متغیر کاری
– نوسانات شدید قندخون
– افت قندخون های مکرر و بدون علامت

ویدئو توضیحاتی در مورد بسته پمپ انسولین

گردآورنده: مریم – احمدی نژاد ، مشاور پمپ انسولین شماره تماس :۳۸۵۸۴۰۴۰ داخلی ۱۱۴

منبع

دیدگاه‌ها ۰

*
*

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
اشتراک گذاری